A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A 2008. évi nyári olimpiai játékokon a kerékpározás férfi BMX versenyszámát augusztus 20. és 22. között rendezték a Laoshan-BMX-kerékpárpályán .
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
DNF : nem ért célba
H
Név
Nemzet
Eredmény
Kül
Mj
1. futam
2. futam
Ji
Idő
Idő
1.
Mike Day
Egyesült Államok (USA)
36,127
35,692
35,692
2.
Māris Štrombergs
Lettország (LAT)
35,910
36,198
35,910
+0,218
3.
Damien Godet
Franciaország (FRA)
36,517
36,008
36,008
+0,316
4.
Artūrs Matisons
Lettország (LAT)
36,210
36,072
36,072
+0,380
5.
Raymon van der Biezen
Hollandia (NED)
36,112
40,153
36,112
+0,420
6.
Sergio Salazar
Kolumbia (COL)
36,677
36,145
36,145
+0,453
7.
Augusto Castro
Kolumbia (COL)
36,301
38,445
36,301
+0,609
8.
Jonathan Suárez
Venezuela (VEN)
37,120
36,325
36,325
+0,633
9.
Andrés Jiménez Caicedo
Kolumbia (COL)
36,893
36,339
36,339
+0,647
10.
Manuel de Vecchi
Olaszország (ITA)
37,309
36,351
36,351
+0,659
11.
Jared Graves
Ausztrália (AUS)
36,372
DNF
36,372
+0,680
12.
Kyle Bennett
Egyesült Államok (USA)
36,491
36,421
36,421
+0,729
13.
Sifiso Nhlapo
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
36,867
36,428
36,428
+0,736
14.
Roger Rinderknecht
Svájc (SUI)
36,466
DNF
36,466
+0,774
15.
Kamakazi
Ausztrália (AUS)
37,054
36,492
36,492
+0,800
16.
Ivo Lakučs
Lettország (LAT)
36,770
36,509
36,509
+0,817
17.
Marc Willers
Új-Zéland (NZL)
36,725
36,519
36,519
+0,827
18.
Rob van den Wildenberg
Hollandia (NED)
36,522
39,167
36,522
+0,830
19.
Thomas Allier
Franciaország (FRA)
37,176
36,649
36,649
+0,957
20.
Michal Prokop
Csehország (CZE)
37,127
36,689
36,689
+0,997
21.
Ramiro Marino
Argentína (ARG)
36,768
37,029
36,768
+1,076
22.
Luke Madill
Ausztrália (AUS)
36,923
36,795
36,795
+1,103
23.
Robert de Wilde
Hollandia (NED)
36,803
50,268
36,803
+1,111
24.
Donny Robinson
Egyesült Államok (USA)
36,810
36,868
36,810
+1,118
25.
Emilio Falla
Ecuador (ECU)
37,942
36,993
36,993
+1,301
26.
Scott Erwood
Kanada (CAN)
37,534
37,050
37,050
+1,358
27.
Cristian Becerine
Argentína (ARG)
37,756
37,253
37,253
+1,561
28.
Liam Phillips
Nagy-Britannia (GBR)
37,392
37,470
37,392
+1,700
29.
Henrik Baltzersen
Dánia (DEN)
37,671
37,635
37,635
+1,943
30.
Sebastian Kartfjord
Norvégia (NOR)
39,389
38,688
38,688
+2,996
31.
Radasics Vilmos
Magyarország (HUN)
39,935
38,830
38,830
+3,138
32.
Szakamoto Akifumi
Japán (JPN)
40,548
41,211
40,548
+4,856
Minden futamból az első négy versenyző jutott az elődöntőbe. A pontszámok megegyeznek a futamban elért helyezéssel.
H
Név
Nemzet
Eredmény
Mj
1. futam
2. futam
3. futam
Öp
Idő
P
Idő
P
Idő
P
1. csoport
1.
Mike Day
Egyesült Államok (USA)
36,170
1
36,080
1
36,122
1
3
Q
2.
Marc Willers
Új-Zéland (NZL)
47,614
4
36,253
3
36,278
2
9
Q
3.
Donny Robinson
Egyesült Államok (USA)
48,906
6
36,235
2
36,490
3
11
Q
4.
Andrés Jiménez Caicedo
Kolumbia (COL)
36,619
2
36,939
5
36,660
4
11
Q
5.
Jonathan Suárez
Venezuela (VEN)
53,614
8
36,481
4
36,789
5
17
6.
Emilio Falla
Ecuador (ECU)
37,080
3
37,381
6
1:02,877
8
17
7.
Szakamoto Akifumi
Japán (JPN)
48,487
5
42,614
8
40,046
6
19
8.
Ivo Lakučs
Lettország (LAT)
53,300
7
39,213
7
57,461
7
21
2. csoport
1.
Sifiso Nhlapo
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
36,796
3
36,325
2
36,507
1
6
Q
2.
Artūrs Matisons
Lettország (LAT)
35,903
1
36,819
3
37,037
2
6
Q
3.
Raymon van der Biezen
Hollandia (NED)
37,205
4
35,878
1
1:04,709
5
10
Q
4.
Kyle Bennett
Egyesült Államok (USA)
36,639
2
37,146
4
DNF
8
14
Q
5.
Henrik Baltzersen
Dánia (DEN)
38,561
8
39,083
5
38,846
3
16
6.
Michal Prokop
Csehország (CZE)
38,535
7
41,915
7
56,171
4
18
7.
Liam Phillips
Nagy-Britannia (GBR)
37,773
5
41,219
6
1:27,010
7
18
8.
Ramiro Marino
Argentína (ARG)
38,202
6
DNF
8
1:16,617
6
20
3. csoport
1.
Māris Štrombergs
Lettország (LAT)
36,762
1
35,934
1
40,628
5
7
Q
2.
Rob van den Wildenberg
Hollandia (NED)
37,403
2
37,024
5
37,167
1
8
Q
3.
Manuel de Vecchi
Olaszország (ITA)
37,416
3
37,284
6
37,840
2
11
Q
4.
Kamakazi
Ausztrália (AUS)
42,377
7
36,785
3
38,463
3
13
Q
5.
Augusto Castro
Kolumbia (COL)
37,609
4
36,992
4
42,473
6
14
6.
Radasics Vilmos
Magyarország (HUN)
38,725
6
39,220
8
39,276
4
18
7.
Robert de Wilde
Hollandia (NED)
54,105
8
36,237
2
1:08,185
8
18
8.
Scott Erwood
Kanada (CAN)
37,989
5
37,653
7
50,052
7
19
4. csoport
1.
Jared Graves
Ausztrália (AUS)
38,067
1
36,496
2
36,076
1
4
Q
2.
Cristian Becerine
Argentína (ARG)
38,399
2
42,733
7
36,985
2
11
Q
3.
Roger Rinderknecht
Svájc (SUI)
54,234
8
36,462
1
37,136
3
12
Q
4.
Damien Godet
Franciaország (FRA)
41,241
3
40,221
4
38,023
6
13
Q
5.
Sergio Salazar
Kolumbia (COL)
54,216
7
37,479
3
37,573
5
15
6.
Thomas Allier
Franciaország (FRA)
41,594
4
41,043
5
38,037
7
16
7.
Luke Madill
Ausztrália (AUS)
51,198
6
1:02,432
8
37,420
4
18
8.
Sebastian Kartfjord
Norvégia (NOR)
42,658
5
42,625
6
38,821
8
19
Minden futamból az első négy versenyző jutott a döntőbe. A pontszámok megegyeznek a futamban elért helyezéssel.
H
Név
Nemzet
Eredmény
Mj
1. futam
2. futam
3. futam
Öp
Idő
P
Idő
P
Idő
P
1. csoport
1.
Mike Day
Egyesült Államok (USA)
36,470
1
36,219
1
37,461
3
5
Q
2.
Sifiso Nhlapo
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
37,197
3
36,597
3
36,457
2
8
Q
3.
Donny Robinson
Egyesült Államok (USA)
36,832
2
36,462
2
56,249
6
10
Q
4.
Andrés Jiménez Caicedo
Kolumbia (COL)
37,363
4
36,862
4
44,507
5
13
Q
5.
Raymon van der Biezen
Hollandia (NED)
55,121
7
37,258
6
36,200
1
14
6.
Kyle Bennett
Egyesült Államok (USA)
43,518
5
37,200
5
43,897
4
14
7.
Artūrs Matisons
Lettország (LAT)
53,379
6
1:17,170
8
DNF
8
22
8.
Marc Willers
Új-Zéland (NZL)
1:22,619
8
43,256
7
DNF
8
23
2. csoport
1.
Māris Štrombergs
Lettország (LAT)
36,485
1
35,969
1
36,071
1
3
Q
2.
Rob van den Wildenberg
Hollandia (NED)
37,277
3
36,360
2
37,496
4
9
Q
3.
Jared Graves
Ausztrália (AUS)
36,904
2
39,296
5
37,242
3
10
Q
4.
Damien Godet
Franciaország (FRA)
37,410
4
36,707
4
37,805
6
14
Q
5.
Cristian Becerine
Argentína (ARG)
37,480
5
DNF
8
37,079
2
15
6.
Kamakazi
Ausztrália (AUS)
42,551
7
41,256
6
37,497
5
18
7.
Roger Rinderknecht
Svájc (SUI)
DNF
8
36,610
3
48,734
8
19
8.
Manuel de Vecchi
Olaszország (ITA)
38,018
6
42,148
7
38,208
7
20
Helyezés
Név
Nemzet
Idő
Különbség
Mj
1 Arany
Māris Štrombergs
Lettország (LAT)
36,190
2 Ezüst
Mike Day
Egyesült Államok (USA)
36,606
+0,416
3 Bronz
Donny Robinson
Egyesült Államok (USA)
36,972
+0,782
4.
Andrés Jiménez Caicedo
Kolumbia (COL)
39,137
+2,947
5.
Rob van den Wildenberg
Hollandia (NED)
39,772
+3,582
6.
Jared Graves
Ausztrália (AUS)
2:19,233
+1:43,043
7.
Sifiso Nhlapo
Dél-afrikai Köztársaság (RSA)
DNF
8.
Damien Godet
Franciaország (FRA)
DNF